29 January 2018

Archiv UK bude archivovat závěrečné a rigorózní práce v elektronické podobě

Archiv UK si vás dovoluje informovat o chystané úpravě odevzdávání závěrečných (bakalářských, diplomových, disertačních) a rigorózních prací do Archivu UK. V souladu s článkem 12 odstavec 7 Studijního a zkušebního řádu UK a článkem 7 odstavec 1 Rigorózního řádu UK je práce odevzdávána primárně v elektronické podobě.

S ohledem na výše uvedenou skutečnost bude Archiv UK přejímat k trvalé archivaci závěrečné a rigorózní práce pouze v elektronické podobě. Podrobnosti o odevzdávání elektronických vyhotovení závěrečných a rigorózních prací jsou uvedeny v opatření rektora č. 72/2017 - Zpřístupnění elektronické databáze závěrečných prací.

Výše uvedená úprava se týká závěrečných a rigorózních prací odevzdaných k obhajobě po 15. 2. 2018. Práce odevzdané k obhajobě před tímto datem budou do Archivu UK předány v listinné podobě.

Nadále platí, že práce jsou do Archivu UK odevzdávány v rámci skartačního řízení po uplynutí pětileté skartační lhůty (viz Spisový řád UK, opatření č. 6/2013 v platném znění). Tato lhůta začíná běžet 1. ledna roku následujícího po datu obhajoby práce.

Skartační řízení (předávání do Archivu UK) závěrečných a rigorózních prací v elektronické podobě bude probíhat prostřednictvím Studijního informačního systému (zajišťuje ÚVT UK). Skartační řízení (předávání do Archivu UK) závěrečných a rigorózních prací v listinné podobě zajišťují zpravidla knihovny fakult.

Stanovení případné povinnosti odevzdávání závěrečné a rigorózní práce v listinné podobě je v souladu s výše uvedenými odstavci Studijního a zkušebního řádu, Rigorózního řádu a ustanoveními opatření rektora č. 72/2017 v kompetenci fakult a může být upraveno opatřením děkana.​