14 May 2020

Od 18. května 2020 bude badatelna znovu otevřena v běžných otevíracích hodinách. Ve svých otevíracích hodinách bude znovu otevřena i studovna knihovny ÚDAUK, která využívá s badatelnou AUK společné prostory. S ohledem na přetrvávající epidemiologickou situaci však zachováváme do odvolání tato omezení:

• V badatelně mohou být zároveň maximálně dva badatelé/čtenáři, doporučujeme proto rezervaci místa na mailu či telefonu 224 491 479. Badatelé budou sedět výhradně u přidělených pracovních míst.

• Všichni badatelé/čtenáři vyplní toto čestné prohlášení, v případě vyhodnocení rizika může být studium zamítnuto.

• Do badatelny nebudou vpuštěny osoby s teplotou či příznaky respiračních onemocnění

• Při vstupu do budovy musí badatelé/čtenáři použít desinfekci dostupnou u vchodu do budovy, při celém pobytu v budově musí mít badatelé/čtenáři nasazenu roušku zakrývající nos a ústa a vlastní jednorázové rukavice.

• Během polední přestávky (12:00 až 12:30) musí badatelé/čtenáři budovu ÚDAUK opustit

• V budově ÚDAUK není možné konzumovat jídla a nápoje.

Při nedodržení či porušení výše uvedených pravidel může být badateli/čtenáři zakázán přístup do badatelny až do ukončení veškerých omezení.