3 July 2024

Milé kolegyně, milí kolegové,

setkání vysokoškolských archivářů se již nezadržitelně blíží. Připomínám tedy datum 17. a 18. 9. t. r. Na naše setkání jsme pozvali zástupce archivní správy MV ČR, samotného ministerstva (dr. Prokopovou, dr. Doležala a vrchního ředitele sekce veřejné správy P. Vokáče) i zástupce Národního archivu a Odborné skupiny specializovaných archivů. Většina pozvaných hostů svoji účast přislíbila, s tím, že potvrdí blíže datu dle svých možností. Místem jednání bude rektorát Masarykovy univerzity.

Stejně jako při posledním setkání v Praze chceme dát druhý den jednání prostor pro sdílení zkušeností ze všech archivů, pokud máte zájem, připravte si prosím krátkou prezentaci (cca 10 minut), ve které představíte vaše aktuální zkušenosti a problémy v oblastech viz níže:

1. Spisová služba a skartační řízení

2. Uložení dokumentů (budovy, depozitáře)

3. Archivní zpracování

4. Spolupráce s archivní správou a státními archivy

5. Vztah ke zřizovateli, organizační zařazení v rámci svého zřizovatele

6. Další informace z Vašeho pracoviště.

Podrobnosti a způsob přihlašování viz web odborné skupiny.