• Aktuality

Aktuality

27. dubna 2022

Online seminář spolku Co po nás zbude, který se uskuteční online 31. května 2022, 15:00 – 16:30 hod., představí projekt komplexního Archivního informačního systému Univerzity Karlovy, úspěšného účastníka soutěže IT projekt roku a držitele Ceny CNZ.


Jak se v akademickém prostředí podařilo realizovat tento projekt? Jaké nové postupy byly použity? Jaké možnosti mají zřizovatelé specializovaných archivů v oblasti digitální archivace? Co vedlo UK k rozhodnutí v budoucnu zřídit vlastní digitální archiv? Proč se Archiv UK rozhodl budovat digitální archiv jako součást komplexního informačního systému? Jak se podařilo zajistit informační podporu všech činností veřejného archivu v jednom IT systému? Jak je zajištěna jednotná správa digitálních, papírových a hybridních archiválií? Je toto řešení použitelné i v jiných archivech?


V průběhu semináře přiblížíme účastníkům konkrétní kroky přípravy a realizace projektu. Nebude chybět závěrečná diskuze mezi všemi zúčastněnými v podobě kulatého stolu.


Registrujte se včas na adrese registrace@cnz.cz do pátku 27. 05. 2022. Kapacita semináře je omezena. Účast na semináři je bezplatná. Podrobnosti o akci na webu CNZ.


Sdílet na:  
Váš názor
Kontakt

Ústav dějin Univerzity Karlovy a archiv Univerzity Karlovy

Univerzita Karlova

Ovocný trh 5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky UK: piyj9b4

Do datové zprávy prosím uveďte "Určeno pro ÚDAUK"


Telefon: +420 224 491 463

E-mail:
Jak k nám